4 תבניות ליצירת קורות חיים

כישורים גבוהים, ידע מקצועי, יכולת ביצוע וכמובן גם ניסיון משפרים מאוד את סיכוייו של כל מועמד להשתלב בעבודה חדשה. אבל גם מועמד בעל יכולות גבוהות במיוחד לא יצליח להתקבל לתפקיד כזה או אחר אם קורות החיים שהכין יהיו בצורה שגויה או מרושלת.

כדאי לזכור שכתיבת קורות חיים אינה אמורה להיות יצירתית מדי או נועזת. היא צריכה להיות ברורה ובהירה. בנוסף, כדאי לערוך את המסר בצורה הגיונית, מסודרת ונעימה לעין. על ידי שימוש בתבניות מקובלות, המשדרות מקצועיות, תוכלו גם אתם להכין את קורות החיים שיגדילו את סיכוייכם לקבל את המשרה המועדפת עבורכם. 

לצורך יצירת קורות חיים מאורגנים היטב, אנו מתכבדים להציג כמה רעיונות לתבניות מקצועיות. בהצלחה!

 

רעיונות לתבניות קורות חיים

 

1. תבנית קו״ח בפורמט סטנדרטי

ראשית, ציינו את הפרטים האישיים שלכם. התחילו בשם הפרטי ושם המשפחה, ציינו את תאריך הלידה, כתובת המגורים, מצב משפחתי, אם נראה לכם רלוונטי (לא לכל משרה זה כך). עדכנו דרכים ליצירת קשר, מספר טלפון בבית, סלולר, כתובת דואר אלקטרוני.

מתחת לפרטים האישיים, "קצת עלי": תארו את עצמכם בקווים כלליים. התיאור צריך להתאים לסוג המשרה ולציין בעצם אילו יכולות כלליות אתם מביאים מעצמכם לתפקיד. סעיף זה יכול לבוא תחת הכותרת "תמצית" או "תכונות ויכולות". לדוגמא לתפקיד ניהולי זה המקום לציין שאתם בעלי כריזמה ויכולת להוביל אנשים ותהליכים. אם התפקיד הינו טכני, תוכלו לציין שיש לכם ידי זהב וכי התנסיתם בכך בחוג מסוים או תחביב כלשהו.

השלב הבא בקורות החיים יהיה "לימודים וקורסים". ציינו לימודים כגון לימודים גבוהים, קורסים מקצועיים, הסמכות שקיבלתם במקומות עבודה קודמים וכדומה.

סעיף נוסף, לאחר מכן יהיה הניסיון התעסוקתי שלכם. את הניסיון הזה יש לכתוב מההווה ולהמשיך עד לעבר, ז"א ממקום העבודה האחרון ועד למקום העבודה הראשון שלכם. הדגישו יותר את מקומות העבודה הרלוונטיים לתפקיד הנוכחי.

סעיף שנוסיף בסוף דף קורות החיים: שפות (ציינו את רמת השליטה, דיבור, קריאה, כתיבה).

אם יש דבר מה שטרם ציינתם, הוסיפו בהערות או כתבו כותרת "שונות".

 

2. תבנית ליצירת קורות חיים בפורמט טבלת עמודות

על מנת למשוך את העין של מי שקורא את קורות החיים שלכם, ניתן להשתמש בתבנית אחרת. כתיבת קורות חיים תיעשה בצורה הבאה: התבנית תהיה של מעין טבלה בעלת עמודות.

בחלק הימני של הטבלה רשמו את הפרטים הכלליים, כמו שם, כתובת, גיל.

בחלק השמאלי של הטבלה, רכזו את המיומנויות שלכם. הדגישו במיוחד את המיומנויות הרלוונטיות לתפקיד. אפשר להוסיף לגבי כל מיומנות דוגמא שיכולה לדבר אל המעסיק.

בטור הבא, רשמו את מקומות העבודה הקודמים שלכם. ציינו בכל תפקיד תחומי אחריות וערך מוסף שהבאתם לתפקיד.

מתחת לפירוט היסטוריה תעסוקתית, ציינו את ההשכלה שלכם – מגמה בתיכון, לימודים גבוהים (פקולטה, שם אוניברסיטה), קורסים רלוונטיים.

מתחת להשכלה, תוכלו להוסיף הערות כלליות או מסר אישי מכם, למי שקורא את קורות החיים שלכם.

 

3. תבנית ליצירת קו״ח עם כותרות מודגשות

דרך אחרת למשוך את עינו של הקורא, היא להשתמש בכותרות גדולות יחסית, שיבהירו מה אתם רוצים להציג.

תחילה, כותרת "מי אני".

תחתיה תרגישו חופשיים לרשום בנקודות שם, כתובת, תחביבים, יכולות, גישה לחיים, מסר מרכזי ופירוט ההתאמה שלכם לתפקיד בצורה חופשית.

לאחר מכן, כותרת "ניסיון תעסוקתי רלוונטי". ציינו בכל תפקיד את מועד ההעסקה, שם המעסיק, תיאור תפקיד, סיבת עזיבה (אם זה יכול לקדם אתכם, לא חובה).

סעיף הבא: כותרת "השכלה". פירוט השכלה וקורסים, לפי תקופות מהאחרון לראשון. חשוב לציין שאם קורות החיים עמוסים, ניתן לוותר על פירוט של קורסים לא רלוונטיים לתפקיד הבא.

 

4. תבנית ליצירת קורות חיים עם דגש על כישורים

ראשית כתבו את שמכם ופרטים אישיים, בראש הדף.

מתחת, השתמשו בכותרת "כישורים ומיומנויות רלוונטיות". ציינו בנקודות (בולטים) אילו כישורים אתם מביאים עמכם לתפקיד. למשל, יכולת ניהול משא ומתן, ראש גדול, יצירתיות וכדומה.

החלק הבא יהיה השכלה: ציינו שנה, תחום לימודים והערות מיוחדות (למשל תואר ראשון בהצטיינות).

בשלה הבא ציינו, ניסיון תעסוקתי: פרטו בנקודות מקומות עבודה, תפקידים ותחומי אחריות בכל עיסוק.

בתחתית קורות החיים, ציינו בנקודות פרטים כמו ידיעת שפות, ידע בתוכנות מחשב וכדומה.

 

הדרך הקלה – פורמט קורות חיים שהכנו לכם

רוצים להצליח עם חיפוש עבודה יעיל יותר ותבנית מוכנה ומרשימה לקורות החיים שלכם? השתמשו במחולל קו"ח המובנה שלנו לכתיבת קורות החיים, שממתין לכם באתר לין ביכלר.

בקרו בדף כתיבת קורות חיים ותראו כמה קל לצאת עם קורות חיים כתובים היטב.

עוד טיפים בנושא

איך כותבים קורות חיים?

כתיבת קורות חיים בדרך הנכונה מקובל כיום מכל אדם המעוניין להשתלב בשוק העבודה, לגשת דבר ראשון לכתיבת קורות חיים. קורות חיים, הם כרטיס ביקור של כל אדם,

קראו עוד »

מכתב מקדים לקורות חיים

בדרך למשרת החלומות שלכם, או אפילו בדרך למשרה הזמנית, עליכם לשלוח קורות חיים. אפשר, אך לא חובה, לצרף מכתב מקדים לקורות חיים. מכיוון שהמכתב הוא

קראו עוד »