חיפוש עובדים זמניים

למצוא עובדים שמתאימים לעסק זה לא דבר פשוט, אבל למצוא עובדים זמניים, זוהי משימה מורכבת במיוחד. על הקשיים ועל הדרכים לפתור את הצורך בעובדים זמניים ומהר נפרט בסקירה הבאה.

הגדרת הדחיפות באיוש משררה זמנית

ישנם ענפים במשק אשר קיים בהם צורך בעובדים זמניים, בשל פעילות עונתית. ולא מדובר דווקא בעבודות חקלאיות. גם בענף התיירות, למשל, נפוץ מאוד הצורך ביותר עובדים, בתקופות השיא. וכמובן, כל עסק עשוי להזדקק לעובדים זמניים אם עובד קבוע יוצא לחופשה ארוכה, אם חלילה עובד נעדר בשל מחלה, אם עובדת יוצאת לחופשת לידה. מה שמאוד נפוץ בכל המקרים הללו הוא העובדה שהמעסיק צריך לבצע גיוס עובדים זמניים במהירות. בכל יום שבו משרה חיונית וזמנית איננה מאוישת, העסק עלול לשלם על כך מחיר יקר וככל שמידת הדחיפות גבוהה יותר, כך חשוב שחיפוש העובדים יהיה יעיל יותר.

גיוס מהיר- האם זה טוב בכל מצב?

אחרי שביססנו את העובדה שלעסק נחוץ גיוס איכותי ומהיר לטובת עובד זמני אחד או יותר, צריך לומר משהו על הצד השני של המטבע. אסור בשום פנים ואופן לזרז את קליטת העובד הזמני, אם עלול להיווצר מצב שהעסק יינזק. כלומר, יש תפקידים זמניים שהם בכירים או רגישים, ובהם חשובה מאוד ההתאמה האישית. חשוב שמי שישובץ לעבודה יעמוד בתנאים מהותיים של מיומנות, ידע, יכולת, אמינות וכדומה. כלומר, חיפוש עובדים זמניים לתפקידים זוטרים או לתפקידים ללא ניסיון צריכים להתבצע אחרת לגמרי ביחס לחיפוש עובדים לתפקידים בכירים או לתפקידי מפתח (למשל תפקיד ניהולי זמני). גם כאן חשובה המהירות אך לא פחות, חשובה התאמתו של המועמד לתרבות הארגון ולדרישות המעסיק.

לפנות לאוכלוסיות המתאימות

כלל מאוד חשוב שעשוי לעזור לכל ארגון לחפש ולמצוא עובדים זמניים הינו הכלל הבא: הקפידו לפנות לאוכלוסיות המתאימות. השתדלו לאייש משרות זמניות בעובדים שנחוצה להם משרה זמנית. עובד שמחפש בהגדרה משרה קבועה וארוכת טווח עלול לחוש מתוסכל משיבוץ במשרה זמנית. הוא עלול לתפוס משרה שכזאת באופן לא מחייב וכל הצדדים למעשה לא יהיו שבעי רצון.

נוכל לפרט עבורכם כמה דוגמאות לעובדים שמחפשים עבודה זמנית בהגדרה. כאלה למשל יהיו סטודנטים, אשר מחפשים עבודה מקצועית או לא מקצועית, למשך חופשות סמסטר או לפרקי זמן אחרים. גם צעירים לפני גיוס נוטים לחפש משרות זמניות וכך גם חיילים, שמקבלים אישור עבודה בתקופת השירות.

צעירים לאחר שחרור מחפשים גם הם משרות זמניות, בטרם יכנסו למסלול החיים היותר מבוסס ומאורגן. בנוסף לכל אלה, ישנם פנסיונרים המחפשים עבודה זמנית וכן אנשים שמחפשים להשלים הכנסה, בתור עבודה נוספת, כזמניים.

כל עסק אשר רוצה לבצע חיפוש עובדים זמניים באופן יעיל, ייטיב לעשות אם יפנה לקבוצות אוכלוסייה כאלה. החיפוש יכול להתבצע בעזרת לוחות דרושים, מודעה באתר החברה, פרסום ברשתות חברתיות, כנסים של חיפוש עובדים, נוכחות בימי כיף לצעירים לפני גיוס, חיפוש עובדים באוניברסיטאות.

להיעזר בחברת גיוס, השמה וכוח אדם – כדאי או לא כדאי

ניתן לציין כל מיני אתגרים הקשורים בהעסקת עובדים זמניים. חלק מהקשיים הללו הם מבניים. כלומר ארגון שזקוק באופן קבוע לעובדים זמניים לאיוש תפקידים שונים יצטרך להקצות צוות שיטפל בכל נושא הגיוס, האיתור, חיפוש עובדים וביצוע ראיונות. במיוחד בארגונים שבהם יש תחלופה של עובדים, הקושי התפעולי ניכר במיוחד. אך אפילו ארגון שזקוק לעובדים במשרה זמנית רק פעם או פעמיים בשנה לא תמיד יהיה מצויד ביכולת לזהות היטב את העובד שיתאים, או למצוא עובד זמני בטווח זמן מוגבל.

פתרון יעיל שיכול לענות על הצורך בחיפוש, סינון, איתור או שיבוץ עובדים הינו שכירת שירותיה של חברה שעוסקת בכך. חברת כוח אדם והשמה מסוגה של לין ביכלר עובדת בשיתוף פעולה עם מעסיקים מכל מגזרי המשק. החברה מתמחה בחיפוש עובדים זמניים למגוון רחב של ענפים. משרות זמניות לבנקים, משרות זמניות בפירמות עו"ד, נהגות, דיילות, שיבוץ פקידים, מזכירות, מנהלי חשבונות זמניים, רכזי גיוס ועוד שלל תפקידים, לרבות מקצועיים או בכירים.

אם כמעסיקים חשובה לכם התוצאה ואיוש יעיל של עובדים זמניים, זוהי השיטה שתעבוד בשבילכם. אם אתם לא מעוניינים להשקיע את משאבי העסק בחיפוש עובדים בתדירות גבוהה ואם אינכם רוצים לשלם את המחיר העסקי של קליטת עובד לא מתאים, או אז שיתוף הפעולה הקבוע או המזדמן עם חברת כוח אדם יסייע לכם מאוד.